Τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας και οι υποψήφιοι που εκλέγονται στο Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας

Τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας και οι υποψήφιοι που εκλέγονται στο Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας

Διαβάστε αναλυτικά την τελική κατάταξη της σταυροδοσίας των υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων στην Ιεράπετρα.

Θυμίζουμε πως από 10 έδρες πηγαίνουν στην παράταξη Καλαντζάκη, από 7 στην παράταξη Πετρά, 4 στην παράταξη Πανταζή, 3 στην παράταξη Χηνόπουλου, και από μια πηγαίνει στους επικεφαλής, Βλάσση, Κοτσιφάκη, Μουζουράκη.

Στο Δημοτικό Συμβούλιο εκλέγονται και καταλαμβάνουν μια θέση συμβούλοι όλοι οι επικεφαλής των παρατάξεων, εκτός από την παράταξη που θα εκλέξει τον επόμενο Δήμαρχο η οποία «κερδίζει» μια έδρα για υποψήφιο Δημοτικό Σύμβουλο. Κάτι που σημαίνει πως η εκλογή του Ανδρέα Παπαδοπετράκη ή του Μανώλη Πετάση, οι οποίοι βρίσκονται στις τελευταίες εκλόγιμες θέσεις θα εξαρτηθεί από το αποτέλεσμα της κάλπης της Κυριακής.

Στο Μακρύ Γιαλό η παράταξη Καλαντζάκη εκλέγει τους δύο πρώτους συμβούλους και η παράταξη Πετρά τον πρώτο.

Δείτε αναλυτικά την σταυροδοσία:

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ Καλαντζάκης
Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα) του Κωνσταντίνου 971
Μαστοράκης Πέτρος του Εμμανουήλ 685
Σκυβάλου Ρουμελιωτάκη Μαρία του Νικολάου 666
Γεωργαλάκης Εμμανουήλ του Μανούσου 601
Μπινιχάκης Ευάγγελος του Μηνά 583
Ασπραδάκης Γεώργιος του Χρήστου 550
Αστροπεκάκης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ 518
*Παπαδοπετράκης Ανδρέας του Γεωργίου 507
Λουτσέτης Εμμανουήλ του Ανδρέα 484
Σακαδάκη Μαρία του Μιχαήλ 368
Ταυλάκη Μαρία του Γεωργίου 364
Αγγελάκης Νικόλαος του Γεωργίου 336
Μαμουνάκης Γεώργιος του Ιωσήφ 301
Καββουσανάκη Έλλη Κυριακή (Έλλη Κούλα) του Νικολάου 297
Καραλάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ 271
Μπαλοθιάρη Δέσποινα του Αντωνίου 247
Μαρκάκη Μαρία του Γεωργίου 246
Κάκκου Μαρία του Μιχαή 243
Γαϊτάνης Ιωάννης του Νικολάου 233
Χατζάκης Καζάνης Ιωάννης του Μιχαήλ 230
Βασιλάκη Δήμητρα του Κωνσταντίνου 227
Αρχοντουλάκης Χαράλαμπος του Ιωάννη 206
Δοργιάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ 201
Ζαμπετάκης Σάββας Μάριος του Παναγιώτη 199
Μιχελάρος Δημήτριος του Αντωνίου 195
Κανταρτζής Ιωάννης του Νικολάου 171
Περάκης Κωνσταντίνος του Πέτρου 167
Κιρμίζογλου Στυλιανή (Στέλλα) του Ευσταθίου 142
Μαρινάκη Ευτυχία του Νικολάου 141
Νικολαράκη Χρυσούλα του Γεωργίου 141
Ζυγάκη Χριστίνα του Μάρκου Γεωργίου 100
Παπουτσάκης Νικόλαος του Γεωργίου 88
Θεοδωράκη Μαρίνα του Γεωργίου 60

 

Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού – Καλαντζάκης
Βρυγιωνάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου 973
Παπαδάκης Νεκτάριος του Εμμανουήλ 725
Καναβάκη Ριζωνάκη Δέσποινα του Μιχαήλ 557
Περαντώνης Γεώργιος του Ευτύχιου 506
Σφυράκη Μαρία του Γεωργίου 477
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΔΗΜΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ Πετράς
Αγγελάκης Γεώργιος του Ιωάννη 528
Ζερβάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου 508
Προϊστάκης Γεώργιος του Ιωάννη 490
Αντωνάκης Γεώργιος του Νικολάου 445
Κουγιουμουτζάκης Γεώργιος του Ιακώβου 384
* Πετάσης Εμμανουήλ του Αριστείδη 371
Νταραράς Ηλίας του Κωνσταντίνου 343
Δαμασκηνάκης Εμμανουήλ (Τελώνης) του Ιωάννη 299
Πατεράκης Θεόκλητος (Τάκης) του Ιωάννη 292
Χατζάκης Γεώργιος του Μιχαήλ 287
Μπαλοθιάρης Κωνσταντίνος του Γρηγορίου 283
Σπυριδάκης Μιχαήλ του Πέτρου 246
Κορνάρος Χαράλαμπος του Νικολάου 235
Λυραράκης Ελευθέριος του Νικολάου 210
Φεργαδάκης Χριστόφορος του Τηλέμαχου 169
Αχλάτη Καββουσανού Μαρίνα του Χρήστου 166
Γιανναδάκη Μαργαρίτα (Ρίτα) του Εμμανουήλ 158
Φανουράκη Καρτσάκη Αγγελική (Άντζελα) του Κωνσταντίνου 157
Λαγουδάκη Ακαμωτάκη Μαρία του Ιακώβου 150
Καπαράκης Εμμανουήλ του Γεωργίου 150
Αγγελάκη Κυριακή (Κούλα) του Γεωργίου 145
Λαμπράκης Ανδρέας του Σωκράτη 139
Αγγελάκη Κυριακή (Κούλα) του Γεωργίου 137
Πατεράκης Γεώργιος του Ιωάννη 136
Αγιασοφίτη Μαρία του Δημητρίου 131
Κοϊνά Ζωή του Μιχαήλ 128
Σουργιαδάκη Χαρκιολάκη Ελπινίκη (Ελπίδα) του Νικολάου 124
Ρεμεδιάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ 110
Λαμπράκη Κωνσταντίνα (Ντίνα) του Εμμανουήλ 100
Βιαννιτάκης Μιχαήλ του Ιωάννη 92
Κοϊνάκη Δασκαλάκη Σοφία του Εμμανουήλ 92
Χουρδάκη Χατζημανωλάκη Ευαγγελία του Γεωργίου 91
Κοτσυφάκης Στυλιανός του Γεωργίου 84
Τσιριντάνη Μαρία του Κωνσταντίνου 83
Παλαμιανάκη Δοργιάκη Αγγελική (Αλίκη) του Ελευθερίου 60
Μαλλιωτάκη Δασκαλάκη Μαρία του Ιωάννη 47
Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού – Πετράς
Σαραντώνης Ιωάννης του Κωνσταντίνου 505
Λιανάκης Γεώργιος του Αλέξανδρου 498
Τζιρβελάκης Ιωάννης του Μιχαήλ 359
Χριστάκη Δέσποινα του Μιχαήλ 242
Καραλής Δημήτριος του Ιωάννη 164
Μαζί, αλλάζουμε την Ιεράπετρα – Πανταζής
Σαρρής Παναγιώτης του Φιλίππου 456
Χατζάκης Σταύρος του Γεωργίου 418
Μεραμβελιωτάκης Νικόλαος του Αντωνίου 286
Μοναχός Ιωάννης του Γεωργίου 261
Ταμπάκης Αντώνιος του Ιωάννη 252
Μεταξάκης Νικόλαος του Γεωργίου 219
Θεοδοσάκης Εμμανουήλ του Νικολάου 200
Καλύβας Εμμανουήλ του Μάρκου 189
Σταράκη Ελένη του Κωνσταντίνου 183
Σιμόπουλος Πανταζής του Αθανασίου 178
Κορνιλάκη Πετρούλα του Γεωργίου 171
Περακάκη Αικατερίνη του Γεωργίου 168
Δασκαλάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ 153
Πλακαντωνάκης Κωνσταντίνος (Ρουμπάκος) του Ιωάννη 149
Αγγελάκη Μαριάννα του Χαρίδημου 147
Σπηλιαρωτάκη Βασιλεία (Βασούλα) του Νικολάου 141
Βαρδάκης Νικόλαος του Σπυρίδωνος 133
Χανιαλάκης Ιωάννης του Γεωργίου 121
Τσαγκαράκη Ελένη του Κωνσταντίνου 119
Κατερίνα Γεωργία του Παύλου 118
Μαλλιωτάκη Παρασκευή (Εύη) του Γεωργίου 102
Αγγελάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ 101
Παπαχατζάκης Χρυσοβαλάντης του Αντωνίου 84
Καπαράκης Ανδρέας του Ιωάννη 73
Καμίνης Στέφανος του Σοφοκλή 72
Φανιδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ 72
Μπαλαντινάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ 66
Μανταζέλη Πολυξένη (Τζένη) του Παναγιώτη 63
Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος του Μάρκου 50
Θάνος Βασίλειος του Νικολάου 48
Βουργάκη Καλλιόπη (Πόπη) του Γεωργίου 45
Κωστοπούλου Μαρία του Κωνσταντίνου 45
Ντόι Ελένη του Γιάνη 39
Σουρλαντζή Μαρία του Μιχαήλ 39
Παπαδάκης Εμμανουήλ του Μιχαήλ 36
Καββουσανού Δέσποινα του Εμμανουήλ 18
Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού – Πανταζής
Προεστάκης Θεόκλητος (Τάκης) του Κωνσταντίνου 561
Δημογεροντάκη Μαριάννα του Εμμανουήλ 213
Φαφαλάκη Ελένη του Χαραλάμπου 152
Μανιάς Στυλιανός του Πολυχρόνη 76
Τσαμπανάκη Ελευθερία του Νικολάου 76
ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ Χηνόπουλος
Ματζαράκης Νικόλαος του Εμμανουήλ 437
Ψιμουλάκης Μιχαήλ του Γεωργίου 378
Δασκαλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου 247
Διαμαντάκης Τρύφων του Στυλιανού 236
Ζαφειράκης Σπυρίδων του Εμμανουήλ 168
Μπαχλιτζανάκης Μιχαήλ του Γεωργίου 161
Ασπραδάκης Γεώργιος του Νικολάου 134
Καραντώνη Αδελίνα του Αθανασίου 133
Αλεξάκης Ιωάννης του Νικολάου 122
Φιλανδαράκης Μιχαήλ του Γεωργίου 113
Σκύβαλος Εμμανουήλ του Δημητρίου 109
Μαλλιωτάκης Ιωάννης του Γεωργίου 108
Ταμπακάκη Αθηνά του Ιωάννη 106
Χαρούλης Εμμανουήλ του Χαριλάου 106
Ασλανίδης Δημήτριος του Νικολάου 94
Μπαριτάκης Εμμανουήλ του Νικολάου 92
Τσαγκαράκης Νικόλαος του Δημητρίου 83
Τσακιράκης Γεώργιος του Μιχαήλ 83
Μουστακάκη Ειρήνη του Σπυρίδωνος 82
Καρρά Αλεξάνδρα του Ιωάννη 74
Κουδουμογιαννάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη 74
Κοϊνάκης Ιωάννης του Γεωργίου 73
Λυρατζάκης Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ 72
Πετρουλίδη Ιωάννα του Αποστόλου 71
Μαρκουλάκη Κουφάκη Νίκη του Παναγιώτη 69
Φρονιμάκη Ευαγγελία του Γεωργίου 66
Θανάση Ανθούλα του Θανάση 61
Χουλάκη Ευανθία του Δημητρίου 53
Χριστοδουλάκη Ειρήνη του Νικολάου 49
Γαϊτανάκης Μιχαήλ του Αλεξάνδρου 48
Σωμαράκης Δημήτριος του Νικολάου 42
Τζανιδάκης Μάρκος του Γεωργίου 33
Σφυράκη Σοφία του Κωνσταντίνου 32
Τσομπάνογλου Γερακιανάκη Ειρήνη του Γεωργίου 29
Μουστακάκης Ιωάννης του Ελευθερίου 22
Μπακιρτζάκη Νεκταρία του Αναστασίου 11
Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Βασιλάκης Αλέξανδρος του Πέτρου 373
Λαποκωνσταντάκης Ιωάννης του Ευαγγέλου 150
Στεφανάκη Μαρία του Στυλιανού 144
Βασιλάκη Εμμανουέλα του Στυλιανού 103
Τριχάκη Άννα του Γεωργίου 100

Αργότερα θα προστεθεί η σταυροδοσία και για τους υπόλοιπους συνδυασμούς, στους οποίους εκλέγονται οι επικεφαλής, ενώ εκκρεμεί η τελική σταυροδοσία για τη δημοτική κοινότητα Ιεράπετρας.

Πατήστε εδώ για αναλυτικά στοιχεία των σταυρών ανά εκλογικό τμήμα

πηγη:radiolasithi.gr

Comments

comments

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αρέσει σε %d bloggers: